FF: Return to the Mystic Falls : 2.kapitola (by Lucia)

20. října 2010 v 16:26 | Vampire Girl |  FF by Lucia
2. kapitola - Penzion

Teď stojím před značkou označující začátek Mystic Falls. Dýchání se mi zrychlilo. Vykročila jsem rychlou chůzí a dívám se jen dopředu. Vím, že si lidi šuškají a baví se o mě. Nechci je poslouchat, nejsem na ně zvědavá a o to míň na jejich kecy. Periferním viděním vidím obchůdky, co se moc nezměnily, stále jsou vedle sebe a není u nich moc místa. Zastavím se u jedné výlohy a podívám se na sebe. Hnědé vlasy mám rozpuštěné a rozcuchané po dlouhé cestě, zelené tričko je celé špinavé a rifle jakbysmet.

Jdu dál, směrem ke zbytkům našeho domu. Po cestě potkávám lidi, které jsem kdysi znala. Oni mě však nepoznávají a jen kroutí hlavou nad mým vzhledem. Zastavím se a nevím, co dělat. Ještě vidím zbytky domu, co porůstají mechem a trávou. Tráva je celkem vysoká, avšak nikdo se o to nestará, to asi proto, že okolo domu jsou stromy, co ho částečně zakrývají. V hlavě se mi přehrává den mého a sestřina útěku. Nemůžu to zastavit, po tvářích mi tečou slzy. Z kapsy vytáhnu modrý kapesník, otřu je, strčím ho zpátky do kapsy a otočím se. Zvednu hlavu a dívám se do modrých očí sympatické blondýnky.


"Ahoj, já jsem Elena Gilbertová a ty?" Nevěděla sem, co dělat. Elena se stále usmívala a já jsem si ji pořádně prohlédla. Byla moc hezká, štíhlá a milá. Ahoj já sem Katharin. Řekla jsem jí a taky se usmála.
"Eleno, mohla bych se na něco zeptat?"
"Ale jistě, jen se ptej."
"Nevíš o nějakém ubytování? Já bych tu chtěla zůstat trochu déle a nemám kde bydlet.
"Jo vím, je tu penzión. Pojď za mnou."

Šli jsme dobrou půlhodinu, která mi ale zas tak dlouhá nepřišla. Hlavně kvůli tomu rozhovoru, co jsme vedly a taky tomu, že jsem se svobodně koukala po okolí. No, moc se to tu nezměnilo. Škola vypadá stále děsně nudně, silnice je vyasfaltovaná, ale zato chodník vypadal daleko lépe. Asi byl nový a taky tu bylo víc stromů. Začínalo se mi zde líbit.
S Elenou jsem si moc dobře rozuměla a nakonec jsme si nabídly přátelství, obě jsme to přijaly s úsměvem. Poprvé za celý rok ze mě spadla tíha smutku.

"Tak jsme tu," řekla prostě Elena. "To je ten penzión. Majitelem se Stefan Salvator, můj kluk a občas přijede i jeho bratr Damon a ten se někdy chová jako vůl."
"Jasně, budu na to pamatovat."

Se smíchem jsme vešly, do kamenného domu s velkými dřevěnými okny. Ocitla sem se v obdélníkové chodbě celé obložené dřevem. Věšáky a botník jsou též ze dřeva.
"Sem si dej boty. Stefane?!" volala Elena.
"Co je, Eleno?"
"Vedu ti nájemníka."
"Hned sem dole."
"Pojď," vzala mě za ruku a vtáhla od obýváku. Zdi byly do půlky obložené světlým dřevem. Podlaha byla taky ze světlého dřeva, obrovská černá pohovka, se dvěma křesly stejné barvy, přímo vyzývala k tomu, aby si na ni někdo sedl. Na zdech byly portréty lidí, ale i nějaké obrazy krajin. Také sem si všimla, že je tam několik dveří. Na oknech byli krajkované záclony a těžké smetanové závěsy. Jediné, na co sem se zmohla, bylo: "Wow!"

Na starodávně vyřezávaných schodech se objevil kluk. Měl černé, trochu kudrnaté vlasy, bílé triko a rifle. Byl mi sympatický a byl i hezký, avšak nebyl můj tip. Rychle sešel dolů a zelené oči zářily štěstím při pohledu na Elenu.
"Stefane, tohle je moje kamarádka Katharin...hm," omluvně se na mě usmála.
Usmála sem se na ni a pak jsem posmutněla: ,,Víš, příjmení jsem se vzdala před rokem."
"Aha," řekla. Stefan se na mě podivně zadíval, ale neřekl nic. Uslyšela sem auto, Stefan a Elena se na sebe podívali a mě došlo, že ten, kdo přijde, asi nebude u nich nejvítanější návštěva. Chvíli se nic nedělo, byl slyšet jen zpěv ptáků otevírání kufru a pak i jeho zavření a zabouchnutí dveří. Stefan šel do chodby a zavřel dveře.

"Pojď za mnou," řekla Elena a dovedla mě ke křeslu. "Sedni si," vyzvala mě a sama si sedla vedle mě na pohovku. Sedla sem si. Občas z chodby dolehlo nějaké to "Cože" nebo "Proč bych nemohl." Elena se tvářila všelijak, ale spokojeně to rozhodně nebylo.
Pak se otevřely dveře a do pokoje vstoupil Stefan následovaný nějakým klukem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Copyright © 2009-2011 | Vampire-Diaries-Serial.blog.cz