FF: Bloody secrets: 1.kapitola (by Wiwi)

17. prosince 2010 v 18:43 | Vampire Girl |  FF by Wiwi
1. kapitola - STĚHOVÁNÍ

Seděla jsem v autě a koukala z okna. Už asi po páté se stěhujeme. Tentokrát ale do Mystic Falls a já doufám,že je to naše poslední zastávka. Pokaždé si v nové škole najdu kamarády a pak za mnou máti přijde,že to tu nevydrží a že se stěhujeme. Jak by vám asi bylo. Se svou matkou jsem moc dobře nevycházela. Rodiče jsou rozvedení a já bydlím s mámou. Né že by máma byla ošklivá,naopak,na svůj věk byla docela fešanda,ale ona od každýho chlapa zdrhne. 
Mé matce to s mým otcem neklapalo,když mi bylo sedm let,máma se odstěhovala. Od té doby měla asi tři chlapy. Teď momentálně nemá žádného. Bydleli jsme ve velkoměstě. Teď po cestě vidím skoro samou zelenou. Z myšlenek mého přemýšlení mě vytrhlo kňučení Mery. Mé malé fenky.

Nedávno jsem ji dostala,od táty. Je to zlatý retrívr,je ještě štěně. Mám ji moc ráda.
Seděla mi na klíně,měla jsem kolem ní ovinuté ruce. Stále kňučela,nejspíš potřebovala vyvenčit.
"Mami prosím tě,zastavila by jsi mi někde? Marry potřebuje vyvenčit." zeptala jsem se.
"Dobře." řekla a vzdychla. Víte,pohádaly jsme se ještě pře tím,než jsme vyjeli.
Chvilku jsem čekala než matka někde přibrzdí a zastaví. Pak pomalu přibržďovala a nakonec zastavila. Vzala jsem si Mery do jedné ruky a vystoupila z auta.


Nakonec jsem ji pustila na trávu a tam udělala loužičku.
Pak jsem ji vzala a v autě na zadním sedadle měla Mery pelíšek. Dala jsem ji tam a sedla si.
Auto se rozjelo. Už jsme jeli asi hodinu a já se začala nudit. Zapla jsem rádio. Byla tam nějaká děsná rocková skupina. Nedalo se to poslouchat,a jelikož jsem tam žádnou jinou stanici nedokázala naladit,jsem rádio úplně vypla.
Jak jsem tak koukala z okna,už jsme konečně nebyli na dálnici ale už v městečku Mystic Falls.
Všude po chodnících chodili lidi. Jak jsem tak koukala na chodce,matka už zastavovala před domem.

Byl docela malý,měl bílé stěny a vybledlou červenou střechu. Byl pěkný. Zahrada a veranda.
Myslím,že se mi tu bude líbit. Popadla jsem Mery a vešla dovnitř. Dům byl prostorný. Stěny byly dřevěné. Podlaha také. Když jsem šla chodbou dál,tak asi po třech metrech ode dveří stěna končila. Místo ní ji nahrazovaly dřevěné sloupy které byly asi čtyři metry od sebe. Na pravé straně byl obývací pokoj a na levé byla kuchyně s jídelnou. Dřevěná. Když jsem šla dál,našla jsem ložnici a koupelnu. Pak jsem objevila schodiště. Vyšlapala jsem schody které vedly přímo do mého pokoje. Byl veliký. Bylo vidět že dům má jen přízemí a půdu. Místo půdy tam byl můj pokoj. Měl dřevěné stěny. Na zemi byla dřevěná podlaha. Byla tam postel,skříň,stůl a regály. Asi na knihy. Byly prázdné.

Všimla jsem si dveří. Nakoukla do nich a tam byla má vlastní koupelna. Mery jsem položila na postel a uháněla k autu abych si mohla vybalit. Dům se mi líbil. Jakmile jsem byla u auta,popadla jsem svoje věci a šla s nimi do mého nového pokoje. Vedle postele bylo místo,tak jsem tam Mery dala její pelech a vedle toho dvě misky. Vybalila jsem si všechno. Oblečení dala do skříně. Já moc oblečení neměla,takže skříň byla poloprázdná. Vzala si svůj mini notebook a dala ho na stůl. Pak jsem dala Mery do pelechu a doslova jsem s sebou praštila o peřiny. Chvíli jsem tak ležela na posteli a koukala na strop. Pak na mě zavolala matka že mám jít na večeři.
Opravdu mi vyhládlo. Dorazily jsme kole páté a kolem sedmé jsem měla vybaleno.
Slezla jsem z postele a seběhla ze schodů do kuchyně. Sedla si ke stolu a čekala až mi mamka nandá. Na večeři jsem se ani moc netěšila,protože jsem byla mámin něco jako "pokusný králík" protože skoro pokaždé jsem objímala mísu a čekala až to ze sebe vše dostanu.
Né že by mamka neuměla vařit,ale dělala pokusy a zkoušela nové jídla.

Na štěstí tentokrát uvařila rizoto,což uměla. No nebylo to sice moc dobré,ale ušlo to.
Když jsem konečně dojedla, vzala jsem psí konzervu a flašku vody a řekla jsem mámě "dobrou" a šla nahoru. Tam jsem nandala do misky psí konzervu pro Mery a nalila jí vodu z flašky.
Otevřela skříň dokořán a popadla jsem volné tričko a kraťasy a šla jsem do koupelny. Tam jsem se vysprchovala,vyčistila si zuby a oblékla se. Pak jsem Mery dala do pelíšku a  lehla si pod peřinu. Už jsem skoro spala,ale ze spánku mě vytrhávalo jakési škrábání na mé posteli.
Mery se sápala na mou postel. Pootevřela jsme očko a jednou rukou jí chytla a dala jí na postel. Ona se ke mě přitulila a já ji sevřela ve svém obětí. Pak jsem jen čekala,až usnu.

Pomalu jsem se probouzela,protože jakési zvuky mě tahaly z mého spánku
"Crrrr...Crrr....Crrr" Budík začal skákat na poličce. Už jsem to nevydržela.
Rukou jsem chňapala někde ve vzduchu a hledala budík. Když jsem ho našla tak jsem ho shodila na zem. Už nešílel. Mohla jsem v klidu spát ještě dál.
Tvář jsem měla rozpláclou na polštáři. Ležela jsem na břiše. Ruka a noha mi vyčuhovala z postele. Rukou jsme se dotýkala podlahy.
Nechtěla jsem se probudit,ale záře slunce mě chtěla vytáhnout ze spánku. Chytla jsem polštář a dala si ho na hlavu. Pak mě opravdu vzbudilo to,jak na mě mamka volala že za půl hodiny mi začíná škola. Cesta do školy trvá asi tak deset minut. Z přemýšlení mě vytrhlo jakýsi zvuk který se podobal otevíráni dveří.

"Vstávej nebo přijdeš pozdě." naléhala matka a já si uvědomila,že už musím opravdu vylézt z postele. Polštář jsem si dala ze své hlavy a odhodila ho na druhou stranu postele. Rychle jsem vstala a uháněla do koupelny. Přitom jsem si párkrát šlápla na nohu.

Rychle jsem si učesala své vlasy a vyčistila si zuby. Nakoukla do skříně a popadla tričko,košili a tříštvrťáky. Venku svítilo sluníčko,tak proč ne. Oblékla jsem se. Spící Mery jsem dala do pelíšku a dala jí do misky konzervu  vodu. Pak jsem popadla poloprázdnou tašku a běžela dolů. Za patnáct minut mi začíná škola. Nazula jsme si botasky. Rozloučila jsem se mamkou a šla do školy. Šla jsem pěšky. Asi po dvou minutách cesty jsem ucítila kapky deště. Obličejem jsem se koukla na nebe. Pomalu se zatahovalo a na tvář mi káplo pár kapek. Neměla jsem deštník. Zrychlila jsem. Po chvilce začalo pršet. Tašku jsem měla jen přes rameno. Chytla jsem jí a dala jsem ji nad hlavu a doslova běžela do školy. Před školou bylo ještě plno žáků. Vešla jsem do budovy a porozhlédla jsem se. Nebyla to zas tak malá škola. Mamka mě už včera zapsala. Volala tam. Rozvrh a vše jsem měla,jen učebnice ne. První hodinu jsem měla anglický jazyk. Hledala jsem,ale nenašla. Nakonec jsem se zeptala jednoho kluka. Byl milý. Odpověděl mi a ukázal mi cestu. Když jsem vešla do učebny anglického jazyka,koukla jsem se do několika párů zvědavých očí. Pan učitel na angličtinu mě představil žákům,dal mi učebnice a posadil mě do předposlední lavice. Pár zvědavých hlav se neustále otáčelo dozadu aby mě mohli vidět. Nějakou chvilku jsem pochytila,co pan učitel vykládá,ale pak mě to přestalo bavit a koukala jsem na padající déšť.

Pak zazvonilo a ke mě přiběhla nějaká holka. Byla to blondýna. Prohodili jsme pár slov. Řekli jsme si svá jména a pak jsme šli obě svou cestou. Než jsem vyšla ze dveří angličtiny,zeptal se mě pan učitel,jestli nemám další hodinu dějepis. Koukla jsem na rozvrh. Ano měla. Požádal mě,jestli bych nemohla zanést všech sedm knih panu učitělu Saltzmanovi na dějepis. Vzala jsem všechny knížky,i svou tašku a vyšla z učebny angličtiny. Hledala jsem učebnu dějepisu,šla jsem docela rychle a koukala na dveře každé učebny. Pak jsem omylem do někoho vrazila. Byla to nějaká hnědovlasá holka,na pohled milá. Všechny knížky se sesypaly na zem.
"Jé promiň!" řekla a sehla se k zemi aby mi pomohla sesbírat knížky.
"Ale to nic." řekla jsem s usmála se. Když jsme daly všechny knížky na podlahu,promluvila.
"Jinak,já jsem Elena. Ty jsi tu nová,že?" zeptala se a zvědavě na mě koukala.Podala mi ruku.
"Jo jsem,jmenuju se Cheryl." řekla jsem a potřásla si s ní rukou.
"Co máš teď za hodinu?" zeptala se.
"Dějepis. Prosím tě,nemohla by jsi mi říct,která učebna to je?" zeptala jsem se.
"Jasně,zrovna tam budu mít hodinu." usmála se na mě.
Pomohla mi s knihami a dovedla mě na dějepis.

Učitel by moc milý. Představil mě třídě a hned mi dal učebnici a posadil mě na volné místo.
Po hodině dějepisu mě Elena představila pár jejich kamarádům. Nějaké holce Bonnie,měla krásně čokoládovou pleť. Pak blonďaté holce Caroline se kterou jsem se setkala na hodině anglizkého jazyka. Pak mě představila svému klukovi,Stefanovi. Byl milý ale zvláštní. Nebyl jak ostatní. Asi blázním. No to je jedno. Zbytek dne uběhl skvěle.

Cestou domů už byla krásně a nepršelo. Když jsem dorazila domů,naobědvala jsem se. 
Zbytek dne jsem strávila doma,protože začalo pršet. Udělala jsem si domácí úkoly,koukala se na televizi. Pak jsem se konečně navečeřela. Jsem to ale chudák. Další pokus. Nechutnalo to vůbec dobře. Ale nezvracela jsem. Uvařila jsem si těstoviny. Poté co jsem je snědla jsem šla spát.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Coollenky Coollenky | E-mail | 17. prosince 2010 v 20:53 | Reagovat

Hezký, těším se na další kapitolu. :-)

2 adika adika | E-mail | 18. prosince 2010 v 0:59 | Reagovat

som zvedava ako to bude pokracovat :)

3 Mary Mary | 11. března 2011 v 12:07 | Reagovat

Jak se ten pes jmenuje? Marry nebo Mery ???? dávej si pozor na pravopis, ale jinak krásná povídka...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Copyright © 2009-2011 | Vampire-Diaries-Serial.blog.cz