FF: The Vampire Magazines: 11.kapitola (by Aranel)

16. ledna 2011 v 14:02 | Vampire Girl |  FF by Aranel
11. kapitola - Na vojně

"Áaaaaaaa!" Do prkna, co je tohle zase za krávovinu?! Jsem zvyklá, že mě tady budí všemi možnými způsoby, ale tohle? Vzbudil mě nějak hluk, tak jsem otevřela oči, abych zjistila, co to je. Málem jsem spadla z postele, když jsem uviděla to monstrum, jak na mě čumí asi dva centimetry od mýho obličeje
. Nevím, jestli jste někdy měli tu čest s Vlkodavem- jo to je to velký psisko, který by vás sežralo a ani nemrklo. Ale jedna taková potvora sedí u mý postele a já nevím, jestli mě chce sežrat a nebo....sežrat? Když jsem se postavila na nohy s úmyslem, co nejrychleji vycouvat z pokoje a tu obludu tam zavřít, tak mi skočila na ramena a mě se podlomily kolena pod tou tíhou. To ten čokl žere cihly? Ne, že bych pejsky neměla ráda. Přímo je zbožňuju, ale tohle je menší tele!
" Vidím, že jsi se, se Satanem už seznámila," zasměje se Damon, když vidí, jak klečím na podlaze a ten hafan na mě cení zuby. Teprve teď si všimnu černýho obojku s hroty. Satan? To jméno sedí.
" Můj známý mě poprosil, jestli bych ho nemohl vyvenčit. Tak jsem si řekl, proč ne? Tady máš vodítko. Je půl sedmý. Přesně v 07:45 budu čekat u školy. Užij si procházku." S těmito slovy mě zavřel v pokoji se Satanem. Co jinýho bych si mohla přát? Není nad raní procházku se Satanem.
" No, tak Satánku. Slez ze mě. Musím se převlíct." Snažím se ho jemně odstrčit, ale pořád na mě vrčí! Někde jsem slyšela, že na psi je potřeba autorita.
" USTUP, SATANE!" Ten prevít mi málem ukousl ruku! Co je to za psa? Proč mi nemohl donýst nějaký malýho pudla, s kterým by se dalo lehce manipulovat.
" No, ták, Luciferku. Buď hodný pejsek."


***07:10***

                Tak oblíkání se nám trochu protáhlo, ale po půl hodinovým snažení jsem připravena vyrazit ke škole. Vzala jsem si rovnou i batoh, protože si nedělám žádný iluze. Procházku už nestihnu, takže tomu hafanovi musí stačit, že se projde ke škole. Největší boj, ale nastal, když jsem se mu snažila připnout vodítko. Kdyby to bylo na mě, tak otevřu dveře a vykopnu ho ven. Ale něco mi říká, že Damon by mě přinejmenším zabil, až by to zjistil.

                Cesta ke škole byla, ehm,...krušná. Satan má pořádnou sílu a já mám co dělat, abych ho udržela na vodítku. Už dvakrát jsem se projela po zemi, protože se z ničeho nic rozběhl. Pustit jsem ho nemohla, takže jsem po zemi frčela za ním. Když jsem spatřila budovu školy, tak to bylo snad poprvý v mým životě, co jsem z toho měla radost. Kupodivu jsem byla u školy přesně v čas- za to poděkujte mýmu chlupatýmu doprovodu. Kdybych šla sama, tak se nejmíň o deset minut zpozdím. Když jsi byla pár metrů od školy, tak jsem si oddychla. Teď už jenom předat psa Damonovi a hurá do školy! Už jsem se dlouho pořádně nevyspala a hodina dějepisu je na to, jak dělaná.
Problém nastal tehdy, když Satan uviděl Damona stát u školy se Stefanem a Elenou. Satan přidal do kroku, asi chtěl zbývajících šedesát metrů překonat, co nejrychleji. Damon se zrovna bavil se Stefanem, ale když nás uviděl, tak radostně zatleskal a zavolal na Satana. Reakce? Satan se rozběhl, jako smyslů zbavený. Snažila jsem se ho zastavit, ale nešlo to. Chvilku to vypadlo, že zastaví, tak jsem povolila stisk, ale to tele se znovu rozběhlo a já skončila na zemi. Tahal mě za sebou, jako nějaký kus hadru před celou školou! Všichni studenti na mě čuměli s hubou dokořán a nevěděli, jestli se mají smát, nebo brečet. Ale já jsem nepřestávala Bohu děkovat za to, že jedu po trávníku. Kdyby se ten čokl rozběhl o dva metry dřív, tak bych jela po asfaltce a to by nebylo moc příjemný.
" Jé, ahoj Satane. Tak jak jsi se měl?" Damon začne Satana drbat za uchem. Já pořád ležím na zemi a snažím se vzpamatovat z tý jízdy. Unaveně podám Damonovi vodítko a pohodlně si lehnu zase na zem.
" Slečno Bathoryová, místo toho válení byste měla jít do třídy a připravit se na hodinu," usměje se Manson, když okolo mě prochází. Ach jo, určitě viděl můj příjezd do školy.

****

                " Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli si mám koupit ty bílý kalhoty, nebo ty černý? Co myslíte holky?" zeptá se důležitě Caroline, zatímco si uklízíme učebnice do skříněk. Doufám, že ji odpoví Elena, nebo Bonnie. Já už na to prostě NEMÁM! Kdybych měla stejný problémy, jako Caroline, tak bych plakala štěstím. Třeba dneska při obědě se málem rozbrečela, když si vzpomněla, že její oblíbený lesk na rty se přestal vyrábět.
" A víte, co? Já si koupím oboje!" odpoví dřív, než se nějaká z nás stihne ozvat. Svýmu nápadu si zatleská a problém vyřešen. Ale když pominu to, že je rozmazlená, sobecká, egoistická a ráda všechny pomlouvá, tak je super.
" Dneska jsi byla nějaká tichá?" zasměje se Bonnie, při vzpomínce na dnešní vyučování.
" Ono se špatně mluví, když spíš. Ale první hodinu jsem vzhůru byla...cože jsme to měli?" Všechno mi nějak splývá dohromady.
" Dějepis," začne se smát i Elena.
" No jo vlastně! To jsme měli toho sexy učitele, Alaric?"
" JO! Že je super?" Bonnie má očividně radost z toho, že se mi taky líbí.
" Hm, nic moc," pokrčí rameny Caroline a dál si piluje nehty.
" Já mám lepšího," usměje se Elena a obejme Stefana, který se právě vynořil z jedný učebny společně s Mattem. Matt se připojí k Caroline, což mě trochu překvapí. Bonnie sice něco naznačovala, ale asi ne dost přesně.
"My padáme lidi, jdeme do kina," rozloučí se Elena se Stefanem. Zděšeně se na ni podívám. To mám být v penzionu sama s Damonem? Vždyť mě zabije! Jak znám Damona, tak to co jsem zažila ráno, byla jenom rozcvička.
" Já jdu s Mattem na nákupy, pa." Nějak se mi začíná zužovat počet lidí, kteří by mě případně zachránili.
" Prosím tě, řekni mi, že aspoň ty máš čas. My čarodějky musíme držet přeci spolu, ne?"
" Promiň dneska mám něco naplánovanýho s babčou, ale stejně na tebe čeká Damon," zaculí se Bonnie.
" To je nějaká předtucha?" Taky občas mívám takový záchvaty, ale tento měsíc jsem neměla ještě ani jeden.
" Ne, stojí támhle!" Otočím se za jejím ukazováčkem. Chrm, opravdu tam stojí opřenej o sloup a zírá na mě. Aspoň, že s sebou nemá Satana. To je dobrý znamení.
" Elena mi říkala o tvým úkolu," vykouzlí na tváři americký úsměv.
" Jo, tolik štěstí najednou asi neunesu."
" Nic jinýho ti nezbude, tak čau a užij si odpoledne."
"Hm, čau." Jen, co Bonnie zajde za roh, tak se přisomruje Damon.
" Tak jedem?"
" Kam?"
" No přece domů, čeká tě tam spousta práce!"
Chytne mě za loket a dotáhne k autu. Kde je svoboda slova?

***

                Když otevřu dveře penzionu, tak mě na první pohled upoutá zubní kartáček, který se válí na zemi.
" Snažil sis vyčistit zuby? A říkal ti někdo, že se kartáček na zuby strká do pusy? Proto se jmenuje na ZUBY, protože zuby máš v puse a ne na podlaze. Jedině, kdyby jsi nosil protézu a ta ti vypadla," začnu filozofovat nahlas.
" A nenapadlo tě, že to má možná jiný význam?"
" Jestli mi tímhle chceš naznačit, že mi táhne z pusy, tak je to hodně špatnej způsob." Damon na mě hodí jeden z těch svých důležitých pohledů a jde pryč. Že by mi vážně smrdělo z pusy? Ještě víc jsem zmatená, když se vrátí s kýblem plný vody.
" Damone nezapomněl jsi na něco?"
" Ne," zavrtí hlavu a podá mi kýbl.
" Slyšel jsi někdy o pastě?"
" Však on tě ten humor přejde. Nejsem si jist, jestli jsi někdy slyšela o tom, jak se na vojně čistí podlaha." Zděšeně na něj vyvalím oči. Jestli je to, to co si myslím, tak...to mě poser.
" Vidím, že jsi pochopila. Byl jsem, tak hodný a Jar jsem ti tam dal, takže se do toho můžeš pustit. Ukaž, já ti zatím hodím batoh do pokoje." S úsměvem mi vezme batoh a odkráčí si pryč. Aby se nepředřel, chudáček.
" Jop, málem jsem zapomněl! Stačí, když vypucuješ tady chodbu a schody. Zbytek už můžeš normálně vytřít. Kdyby jsi měla nějaký dotazy, tak jsem ve vaně a relaxuju." Chodbu? Tím chtěl snad halu, ne?

Kdyby se mě někdo ptal na to, jak bych zhodnotila tuhle práci, tak bych zvolila jenom jedno slovo. NUDA! U toho by chcípl i pes! Nevím, jak dlouho jsem se plazila po podlaze v chodbě, ale teď už pracuju na zábradlí u schodů- jo, jo už leštím i zábradlí, čekám jenom na to, až mi oznámí, že mám vypucovat i tašky na střeše.
" Co tu blbneš?" Stefan ze sebou zabouchne dveře a promenáduje se po čerstvě vydrhnutý podleze.
" Nešlapej po tý zemi! Vylez si do pokoje oknem!" Já to znovu dělat nebudu.
" No jo, furt. Hodně štěstí vojíne!"

***

                Když jsem skončila, tak jsem se šla vysprchovat. Doufám, že mě sprcha trochu probudí. Prvně jsem chtěla jít do vany, ale když jsem si vzpomněla, že naposledy tam byl Damon, tak mě chuť přešla. Bůh ví, co tam to prase dělalo. Každopádně to nehodlám zjišťovat. Zatáhnu za sebou závěs a pustím na sebe proud vody. Prvně studenou, abych se trochu vzpamatovala a později vlažnou. Užívala jsem si tu pohodu, dokud mě nevyrušilo pískání. Nebo mi už šplouchá na maják? Vystrčím hlavu ven a úsměv mi zmrzne na rtech. Uprostřed koupelny stojí Damon s kartáčkem v ruce a upřeně mě pozoruje. Ještě, že jsem vystrčila jenom hlavu.
" Jdu si vyčistit zuby." Vycení na mě svůj bělostný chrup a já rychle zalezu zase zpátky, abych se omotala osuškou a rychle se zdekovala pryč. Ale vyskytl se problém. Já jsem tu osušku nechala přehozenou na umyvadle. Shit! Shit! SHIT!
" Ehm, podáš mi prosím osušku?" Vykouknu zase zpoza závěsu a modlím se, aby Damon nebyl moc nadrženej. Netoužím být přefiknuta ve sprše.
" Nemáš náhodou složit ty mě?" Začne se nebezpečně přibližovat a já zpanikařím. Bez přemýšlení strhnu závěs, který visí okolo sprchy jenom na žabičkách, a rychle si ho omotám kolem těla. Když se ujistím, že nejde nic vidět, tak opatrně vylezu ze sprchy. Jelikož je závěs moc dlouhý, tak si ho musím pořád nadzvedávat, abych si na něj nešlápla. Zabouchnu za sebou dveře a vykulenýho Damona tam nechám.
" Není to náhodou závěs z koupelny?" Vylekaně se otočím za hlasem. Ze Stefana mě jednou klepne! Nevím, proč mají upíři ve zvyku chodit potichu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Angie Angie | E-mail | Web | 19. ledna 2011 v 17:14 | Reagovat

Ježiši. :D Damona bych asi fakt zabila. Kartáčkem čistit podlahu? Ani by mě nehlo, jako vždy bych se nějak vymluvila. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Copyright © 2009-2011 | Vampire-Diaries-Serial.blog.cz