FF: Vše je jinak: 1.kapitola (by Tina)

16. ledna 2011 v 13:57 | Vampire Girl |  FF by Tina
1. kapitola

Elena se probudila. Poslední týden byla zvyklá na měkké a velké postele s nadmírou polštářů, jak se Stefan snažil poskytnout jí pohodlí ve vysokých teplotách jihu Evropy, ale nyní se cítila nějak otlačeně a pomačkaně.

"Á, šípková Růženka se probudila z věčného spánku," neodpustil si Damon ironickou poznámku na její zevnějšek jasně vyprávejíc o čerstvě vyvorané myši.

Elena se nepatrně vzepřela z klínu Stefana, na němž měla až doposud položenou hlavu během spánku, aby mohla Damona obdarovat tím nejošklivějším pohledem, na který se jen zmůže, ale bohužel to nevyšlo tak, jak si představovala; soudě podle samolibého usměvu na Damonově tváři.

"Eleno," povzdechl si Stefan a narozdíl od Eleny po Damonovi hodil doopravdy děsivý pohled, "klidně ještě spi, do příletu máme kolem pěti hodin."

Damon si okatě povzdechl a nohy si pohodlně opřel o Elenino opěradlo sedadla. To Elenu probudilo úplně, se zvednutím obočím významně pohlédla na podrážky jeho bot, z kterých se právě oddrolil kus zaschlého bahna.


"Děje se něco?" dožadovala se Elena odpovědi.

I když si Damon během pobytu v Itálii neodpustil své typické sarkastické poznámky a labužnické výkyvy, i tak byla vlastně Elena pyšná, že se v jisté míře dokázal ovládnout. Zpočátku Elena nebyla vůbec nadšená, že se Damon "ze své svobodné vůle", jak horoucně vysvětloval jí a Stefanovi, rozhodl odjet s nimi do Itálie, aby mohl Stefanovi pomoc zasvětit Elenu do rodinné minulosti Salvatorových, ale nakonec to byla celkem zábava.

Přestože se jí a Stefanovi Damon snažil zkazit - nesnažil, prostě je zkazil - všechny milostné chvilky, vlastně se s ním Elena jakýmsi podivným způsobem sblížila. Možná. Nikdy si nikdo není jistý, co Damon skrývá pod svojí vážnou maskou.

"To já jsem ten, který se tady nudí, jasný?" Damon tragicky zakroutil hlavou s očima upřenýma vzhůru. Ale zdálo se, že ani Elena a ani Stefan na jeho stížnost nijak zareagovali.

"Žádný vzrůšo," vysvětloval Damon otráveně, "prostě nic. Už dvanáctou hodinu jsem nucen trčet v týhle létající krabici a trávím veškerý drahocenný čas, který by se dal použít na spoustu uspokojivějších věcí, s dost nudným doprovodem, který mě doopravdy znepokojuje a hlavně pohoršuje svým... nevhodným chováním na veřejnosti. No tak, bratříčku, co si ulevit od partnerských záležitostí a trochu se pobavit, co?"

Damon se na okamžik odmlčel ve svém monologu. "Jsme ve vzduchu, mnoho mil od Mystic Falls," pokrčil rameny. Kdyby jej Stefan ani Elena neznali, pravděpodobně by si pomysleli, že se chová nevině. Ale v jeho pohledu se dala přečíst výzva.

Stefan se pousmál. "Nikdo tě nenutil jet s námi-"

"Ale ano, už jen její přítomnost."

"Nenuť mě, abych toho litoval. Takže se zkus nějak ovládnout, byl bych ti nesmírně vděčný." Stefanovi vadilo, že se Damon otevřeně zmínil o tom, že jel do Itálie kvůli Eleně.

Damon sundal natažené nohy z opěradla a naklonil se blíže ke svému bratrovi. "Tak to by mě mrzelo, bratříčku, protože skutečně netoužím po tom, aby jsi mi byl zrovna ty vděčný. Ty ne."

Elena si odkašlala, čímž částečně uvolnila napětí mazi bratry Salvatorovými, a zvedla se, aby si mohla odskočit. Než ale odešla, vážně se otočila k bratrům.

"Pánové, chápu, že je téměř nemožné nehádat se mezi sebou aspoň deset minut mého vědomí, ale buďte od té dobroty. Damone?" Elena významně pohlédla na Damona s varováním v očích a poté odkráčela na toalety do předku letadla.

"Mmm," zavrněla Damon provokativně s pohledem upřeným na vzdalující se Elenu.

Stefan přimhouřil oči. "O co ti jde, Damone-"

Damon jej přerušil. "Pššt, vypadala děsivě - musíme být hodní bratříčkové." Na posledních dvou slovech se znechuceně zašklebil, jako by vypustil z úst jedovatého hada.

"Myslel jsem... za uplynulé dny v Itálii... že ses změnil." Vypadalo to, jako by Stefan mluvil pro sebe.

Damon rozzuřeně vyskočil na nohy a hrozivě se vztyčil před svým bratrem. Nenáviděl, když Stefan vedl tyhle nikam nevedoucí řeči o jeho změně k lepšímu, protože on - Damon - se stal tím, k čemu jej Stefan sám donutil. Damon jedná podle sebe, na nikoho nebere ohledy, bere tu nabídku, která je pro něj výhodnější.

"Nezapoměň, bratříčku, že za tohle můžeš jen a jen ty. Přestaň mě neustále poučovat, co je správné a co ne - v tomhle letadle je osoba, na které ti záleží a víš, že bys mě nedokázal zastavit, kdybych se rozhodl."

Damon odešel, zamířil za Elenou - nebo jen tím směrem, jakým odešla, přesvědčoval se Stefan a značně se přemáhal, aby nevystartoval za ním, aby Elenu popřípadě uchránil. Stefan pomalu začínal tušit, že všechny ty řeči, že by Damon ublížil Eleně, jsou opravdu jen plané vyhrůžky. Svým způsobem jej to děsilo, jelikož jediná, na které Damonovi vůbec kdy záleželo, byla Katherine.

Stefan se mimoděk rozhlédl po ostatních cestujících, jako by snad čekal, že někdo povstane a začne křičet: "Je to upír!" Nikdy si nemůže být jistý, jestli jejich roztržka nenahrála někomu do stopy. Jen jeden muž o několik sedadel dál na Stefana hleděl podezřívavým pohledem, avšak ve tu chvíli, kdy jemu Stefan pohled oplatil, sklopil pohled zpět k novinám.

Stefan jej ještě notnou chvíli sledoval, ale jak se zdálo, šlo jen o obyčejného a zvídavého turistu, kterého hádka zřejmě pobavila.

"Promiň, Stefane, ale měla jsem děsnej hlad a jídlo se má roznášet až za hodinu, tak jsem přesvědčila letušku a-"

"To já jsem ji přesvědčil," opravil Damon Elenu. Páruje se s mým "milým" bratříčkem a ještě lže, pomyslel si Damon a překvapeně si uvědomil, že jej to pobavilo.

Stefan předstíral, že Damona nebere na vědomí a usmál se. "No, hlavně, že už nejsi hladová-"

"Zatímco já stále jsem," skočil Damon samolibě do řeči Stefana a falešně se usmál. Stefan jej zase ignoroval.

"Brzy už budeme doma v Mystic Falls, znovu uvidíč Jennu, Jeremyho, Caroline, Bonnie-"

"Problémy začínají," utrousil Damon.

"- a také budeme mít chvíle jen pro sebe, aniž by nás opruzoval můj věkem zapšelý, zhrzený, nelidský bratr, kterému zřejmě značně chybí láska a proto zřejmě nemá nic lepšího na práci, než pozorovat druhé."

"Rána pod pás," uznal Damon s úsměvem, aby vzal celou nepříjemnou situaci pod svůj typický, ironický nadhled. "Ale naštěstí mám lepší vychování, než bych připravoval o čest nebohou dívku."

"Damone, přestaň," zavrčela Elena.

"Zajímalo by mě, zda jsi ji snad nezneužil; co, bratře? To by bylo nanejvýš hanebné."

"Sklapni, Damone."

"A nebo snad je pod tvým chabým nátlakem, zatímco ti dělá děvku?" Stefan se zvedl a vrazil Damonovi pěst do nosu.

"Au," vyštěkl Damon.

Stefan se celý třásl, ale vlastně byl celkem uspokojený, když zpozoroval, že Damonovi zlomil nos, z něhož teď krásně proudila rudá krev. Damon si se zakřupáním vrátil nos do původní podoby a rukávem košile si setřel krev z tváře. Posměšně pohlédl na Stefan a usmál se.

"Pššt," zašeptal a blaženě zavřel oči, "tuhle chvíli si musím zapamatovat - malý bratříček se konečně odhodlal postavit svému většímu bratrovi! Jak si užíváš pocit hrdinství?"

Elena vybuchla. Tyhle hádky nemohla dál poslouchat, zvlášť, když bylo víc než zřejmé, že Damon Stefana provokuje kvůli ní. "Buďte zticha, oba dva. Damone, co máš za problém? V Itálii se s tebou dalo být, ale teď..."

"Teď co?" vyštěkl Damon, naštval se. "Zjistila jsi snad, že jsem ten zhrzený psychopat, který na truc bojuje se svým bratrem, protože mi jeho holka připomíná druhou holku jménem Katherine?"

Elena vstala a odhodlaně si stoupla čelem k Damonovi, ruce založené na hrudi. S přimhouřenýma očima hleděla na Damona, který jí pohled stejně odhodlaně vracel a nakonec prohlásila:

"Nikdy nešlo o nic jiného než o Katherine."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Brabikate Brabikate | Web | 16. ledna 2011 v 15:20 | Reagovat

Hezké! :-) Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Trochu to vypadá na Elena/Damon, to bych moc ráda!

2 Vampire´s girls..píše Damie Vampire´s girls..píše Damie | Web | 19. ledna 2011 v 5:28 | Reagovat

Naprosti uzasne ♥ Zbožnuju Damonovi ironické poznámky :)

3 DenisQa DenisQa | 23. ledna 2011 v 14:54 | Reagovat

úžasný...prosím rychle další

4 Luna Luna | 14. listopadu 2013 v 11:01 | Reagovat

Damon je skutečně výstižný. Je to skvělé, máš velký talent.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Copyright © 2009-2011 | Vampire-Diaries-Serial.blog.cz