FF: Conflicted (by bibi 13ca)

7. května 2011 v 19:34 | Vampire Girl |  FF | Translation from English
Conflicted
Pozn. Odehrává se na konci dílu 2x18, kdy Elena odchází z Damonova pokoje.
Překlad: Vampire Girl

Vystoupila jsem z Damonova pokoje a ruku opřela se rukou o chladnou zeď. Motala se mi hlava, jako by mi z plic zmizel všechen vzduch. Druhou ruku jsem si položila na hrudník a párkrát se zhluboka nadechla. Srdce mi na můj vkus tlouklo až příliš rychle a musela jsem se uklidnit, než se vrátím ke Stefanovi. Nechtěla jsem, aby věděl, jak velký na mě měla Damonova slova vliv, jak velký na mě měl vliv on sám. Nikdo o těchto pocitech nesměl vědět…ani já ne.

"Vždycky si zvolím tebe," řekl.
"Vždycky to bude Stefan," byla moje slova před dlouhou dobou, kdy naší jedinou starostí byla Katherine. Slova…ty si vždy najdou cestu zpátky k tobě, trefí tě přímo do obličeje, když to nejméně čekáš.

"Myslela jsem se tak, když jsem mu ta slova řekla?" ptala jsem se sama sebe. Samozřejmě, že myslela. Díval se na mě, Katherine mu právě něco udělala a on byl takový kvůli ní. Nemohla jsem být ona…ne, ne; musela jsem ho odstrčit. "Musela?" Ano, musela, přesvědčila jsem sama sebe. "Jsem ale tyto slova stále pravda?" Myslela jsem je vážně…musela jsem. Zhluboka jsem se nadechla a chvíli o tom přemýšlela. Počkat! Proč o tom vůbec přemýšlím? Tohle musí přestat…hrát tuhle hru bylo nebezpečné, zvláště když jsem prohrávala.


Musela jsem tyhle pocity vyhnat z mé mysli. Ale nemohla jsem; vždy tam byly, mučily mě.
"Nedělej to, Eleno!" Tohle bylo nebezpečné. Pamatuju si, že jsem ty stejné slova říkala Damonovi "Nedělej to, Damone!" …ale nepamatuji si kdy. Pravděpodobně to nebylo jen jednou. Nemohla jsem mu dovolit to udělat; nemohla jsem sobě dovolit to udělat, bylo to příliš riskantní.
Vím, že by udělat cokoliv, aby mě ochránil, aby mě udržel naživu, to už jsem věděla, tak proč na mě ta slova měla takový vliv? "Vždycky si zvolím tebe," jeho slova byla jako ozvěna v její mysli, která nechtěla skončit. Znamenaly tam moc…sakra moc; byl to dobrý pocit, moc dobrý; bylo to intenzivní, moc intenzivní.

Tohle už jsem měla dávno vědět. Byl to Damon; tohle byl on. Nikdy nedělal věci polovičatě. Když nenáviděl, nenáviděl; když byl naštvaný, byl naštvaný; a když miloval; milovat, každou buňkou svého těla.

Všechno bylo vzhůru nohama…

Naposledy jsem se nadechla a vyšla ke Stefanově ložnici. Narazila jsem přímo na něj a on mě pevně objal. "Nepotřebuji obejmout…potřebuji pořádný zázrak na záchranu všech…" chtěla jsem na něj zakřičet, ale bála jsem se, že pokud promluvím, můj hlas by odhalil emoce, které jsem skrývala. To jsem nemohla dopustit, ne teď…nikdy.

Byla to správná věc…a to je to, co jsem dělala. Byla jsem Elena Gilbertová a vždy jsem dělala ty správně věci…ať se dělo cokoliv…a ať mi to ubližovalo, jak chtělo.

Překvapivě jsem nebyla vyděšená kvůli Stefanovi…nebo Alarickovi nebo Jenně nebo Jeremymu…ne, byla jsem vyděšená kvůli němu. "To, co Damon chce, Damon dostane…" tohle nebylo poprvé, co jsem tato slova řekla, ale teď se zdálo, že mají zcela nový význam. Pokud se Damon chtěl vzdát svého života, aby zachránil ten můj, tak by to bylo přesně to, co by udělal…stalo by se to a já bych to nedovolila. "Proč ne?" nebyl to můj bratr, nebyl moje nejlepší kamarádka…on nebyl nic…nikdo důležitý, tak proč ne?

Nemohla bych, nemohla bych…nemohla bych. Moje srdce se lámalo, jen když jsem na to myslela. Potřebovala jsem ho; on potřeboval mě, protože…něco mezi námi je… Ne, nedokázala jsem říct co; nazvěme to…porozumění!

Oba jsme byli tam tvrdohlaví. Někdy mě překvapuje, že jsme se ještě navzájem nezabili. Byli jsme táhnuti jinými směry. On chtěl zachránit mě…já jsem chtěla zachránit jeho. Nemohla jsem ho ale vinit. Mohla jsem na něj křičet, ano, říkat mu, že nechci být zachráněna, ano…ale nemohla bych mu říct, že mu nerozumím, protože já mu rozumím…ou, dobře mu rozumím. Oba jsme chtěli zachránit ty, které milujeme…

Jako přítele…

Milovala jsem ho; záleželo mi na něm, jako na příteli. Byl mým přítelem, ale byla jsem já jeho? Chtěla jsem dokázat, že byl mým přítelem, ale proč? Opravdu jsem chtěla dokázat, že byl můj přítel, nebo že byl jen přítel?

Vlastně jsem nechovala přesně jako přítel…v poslední době; už nějaký ten čas. Co jsem pro něj vážně udělala? Nic moc…Místo toho jsem jím manipulovala, aby si prosadila svou, řekla jsem mu, že mě navždy ztratil, využila jsem toho, že mu na mně záleží, abych ho dohnala k dělání věcí, o kterých jsem věděla, že je dělat nechce. Přišel mě zachránit. Vyšel do domu bez toho, aby věděl, jestli se z něj dostane ven "živý". A co jsem udělala já? Vrhla jsem se do náruče jeho bratra a jemu jsem hodila pouhé "děkuji". Když jsem ho viděla stát u těch schodů, chtěla jsem běžet do jeho náruče, držet ho a říct mu, jak moc pro mě znamená. Usmál by se na mě, opravdu usmál…a já bych se smála s ním. Naše oči by byly propojené, říkaly by, co bychom nikdy nemohli říci slovy. Chtěla jsem vrhnout do jeho náruče…ale pak se Stefan z ničeho nic objevil přede mnou obepínaje své ruce kolem mě. Zbabělec, byla jsem zbabělec…Když zabil svou přítelkyni, protože byla kousnuta vlkodlakem, když byla s ním, co jsem udělala já? Tlačila jsem ho, aby cítil, v každém okamžiku, a napůl jsem ho objala. Pak jsem utekla…

Takže ta otázka zněla, byla jsem opravdu jeho přítel?

Nebo jsme byli víc než přátelé?

Ne, nemohli jsme být. Byl to Stefan; vždycky to bude Stefan; nemohla jsem být Katherine; mezi mnou a Damonem se nic nedělo; nemohlo. Muselo to být takhle. Říkala jsem tohle sama sobě každý den…a fungovalo to…dokud se na mě nepodíval. Když se jeho hluboké modré oči upřely na mě, moje srdce začalo dělat různé divné věci a moje kolena slábla. Ale moje mysl bojovala. Mám velmi silnou mysl. Byla jsem ta hodná holka, vždycky dělala ty správné věci, všechno mělo přednost. Nemohla jsem to udělat…nemohla bych Stefanovi ublížit, nemohla jsem.

"Eleno…" Stefanův hlas mě vytáhl z mých myšlenek.
"Promiň; neslyšela jsem, co jsi řekl."
"Řekl jsem, že zajdu zkontrolovat Jennu," zopakoval Stefan.
"Dobře…"

Čekala jsem, že odejde, ale on to neudělal, jen tam stál a díval se na mě. Mě takový ten pohled, který říká, že ho něco trápí.

"Co se děje?" zeptala jsem se.
"Překračuje hranici, Eleno; musíš s ním promluvit!"
"A co přesně mu mám říct, Stefane; aby mě přestal zachraňovat? To už jsem zkusila, nezabralo to."
"Řekni mu, aby se držel dál!"
"Je to Damon, Stefane, říct mu, že něco nemá dělat je to nejhorší, co můžeme udělat. Pamatuješ? Sám jsi mi to řekl," řekla jsem.
"Udělá to…pokud to budeš ty, kdo ho o to požádá…udělal by pro tebe cokoli."

Nějak ty slova z jeho úst zněly ošklivě.

"Nebudu toho využívat, Stefane. Pokud chceš svému bratrovi něco říct, řekni mu to sám!"
"Neposlouchá mě," vykřikl.
"Promluvím si s ním zítra…" zašeptala jsem.

Přikývl a znovu mě objal. Z objímání mi bylo špatně. Každý se mnou jednal, jako bych byla nějaká křehká cetka, která se každou chvíli rozbije…každý kromě něj. Prostě to řekl, jak to bylo…a to byla jedna z mnoha věci, díky kterým byl výjimečný.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Only-TVD ~ Cathie. Only-TVD ~ Cathie. | Web | 7. května 2011 v 20:35 | Reagovat

opravdu ti závidím, že to chceš všechno překládat :) je to skvělá kapitola :)

2 delena/skatherine delena/skatherine | 8. května 2011 v 7:58 | Reagovat

Je to úžasná kapitola doufám že i když je náročné to překládat tak doufám že v tom budeš pokračovat. :-D

3 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 9. května 2011 v 23:43 | Reagovat

šouhlasím s děvčaty přede mnou, jen pokračuj, protože tato kapitola je úžasná :)

4 Babydoll777 Babydoll777 | E-mail | 10. května 2011 v 14:35 | Reagovat

Úžasný :)

5 lenka lenka | 16. května 2011 v 9:18 | Reagovat

je to super bude ještě pokracování

6 hplovehp hplovehp | Web | 14. dubna 2012 v 17:53 | Reagovat

Ano, Damona upřímnost je také jedna z věcí, kterých si na něm cením.

7 ZdenekE ZdenekE | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:21 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na vampire-diaries-serial.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Copyright © 2009-2011 | Vampire-Diaries-Serial.blog.cz