FF by LanQka

FF: Hate or Love: 13.kapitola (by LanQka)

4. června 2011 v 11:05 | Vampire Girl
13. KAPITOLA - Nikdy více....

Bylo mi jasné, že je konec, že jsem navždy zavrhla to všechno. Miloval mě a já mu dala důvod, aby mě nenáviděl. Mělo to tak být pro všechny nejlepší. Na podobné řeči moc nejsem, ale nejspíš asi vážně nebylo našim osudem být spolu. A ikdyž teď zmizel, Stefan tu bude semnou pořád. Vlastně bych teď měla být dokonce i ráda, tak proč se mi zdá, že je to čím dál horší? Po několika dnech mi bylo však jasné, že už Damona nejspíš doopravdy nikdy víc neuvidím...
Když jsem večer byla se Stefanem v pokoji, a atmosféru doplňovaly paprsky ohně táhnoucí se z krbu, držela jsem v rukou svůj deník a přemýšlela, jestli se ho vzdát a hodit do těch poutavých plamenů a spálit ho tak navždy, nebo se dál mučit těmi chvílemi a vzpomínkami, jež mi způsobovaly takovou bolest.

"Je pryč už navždy, Stefane..." řekla jsem napůl bezmyšlenkovitě a nepřestávala se dívat jak plaje oheň... "Nevrátí se..." Možná by se hodilo víc nadšení, ale předstírání mi nikdy moc nešlo. Na to mi věnoval jeden upřímný pohled a se slovy: "Pro nás je to tak lepší..." mě chytil za ruku. "Už se nemusíme ničeho obávat..."

FF: Hate or Love: 12.kapitola (by LanQka)

23. dubna 2011 v 10:47 | Vampire Girl
12. KAPITOLA - Nenávistí to začalo a nenávistí to skončí

Díval se mi výhružně do očí a po chvilce jsem ucítila, že možná ani nechci, aby toho všeho nechal. I přes skutečnost, že by to pro nás oba bylo snažší. Ve dveřích se v tu ránu najednou objevil Stefan. Měl ustaraný a zároveň vyděšený výraz. Jeho oči si mě však našli. Neomaleně za sebou rychle zavřel dveře, a vrhnul se mě obejmout. I mě se štěstím rozzářili oči...

"Jsi v pořádku..." konstatoval s hlubokým oddechem a když jsem přikývla, věnoval mi i polibek. Toužila jsem mu povyprávět všechno, co jsem za tu poměrně krátkou dobu všechno zažila, ale věděla jsem, že jednu věc bych s jistotou vynechat musela, ikdyž pro mě podstatnou: a to rozhovor s Damonem. Trýznila mě představa, že mu nic z toho nemůžu říct...
"A Damon?" zeptal se Stefan na svého bratra, když se ujistil, že mi nic není. Rozhlédla jsem se kolem sebe, ale nebyl tu. Zmizel! Musel zmizet v tu chvíli, kdy se tu objevil Stefan. Pokrčila jsem proto jen rameny...

FF: Hate or Love: 11.kapitola (by LanQka)

19. listopadu 2010 v 20:17 | Vampire Girl
11. KAPITOLA - Bonnie vs Elena

Nikdy dřív mě nenapadlo, že by mohl být Damon tak rychlý. Během našeho impulzivního útěku proti té bandě upírů jsem si několik věcí uvědomila a stále nad tím přemýšlela. Přeci není možné, abych byla s Damonem...je to nad všechny pravidla. Jak se to mohlo stát?

V jaké chvíli jsem si uvědomila, že mi na něm záleží? V jednu chvíli jsem si byla uplně jistá, že jediné, co k němu můžu cítit....je nenávist. Ale v dalším momentu vím, že ho ani nenávidět nedokážu, protože ve skutečnosti ho...
"Eleno!" oslovil mě energicky udýchaný Damon a vyvedl mě tím ze všech myšlenek. Nyní jsme se schovali za hustým keřem, byl velice podobný tomu, za kterým jsem se schovávala předtím se Stefanem. Ale s jistotou jsem poznala, že jsme uplně na jiném místě. Dokonce bych řekla, že jsme se pomalu přibližovali domů.

FF: Hate or Love: 10.kapitola (by LanQka)

6. listopadu 2010 v 20:23 | Vampire Girl
10. KAPITOLA - Chvíle porozumnění

"Řekni co ode mě vlastně chceš!!" zeptal se s opovržením Damon. Ethan odpověděl tak jasně, jakoby si ničím jiným na světě nebyl jistější. "CHCI TVOU SMRT!"
 "Je mi to jasné...Ublížil jsem ti, tak si posluž..." pobídl ho Damon. "Je to mezi tebou a mnou..."
Na to Ethan střídavě hleděl chvíli na Damona a potom na "oběť" kterou svíral - mě. A vypadalo to, že se rozhodl...Ještě ke mě hladově přičichl a potom jsem jen ucítila tu obrovskou bolest.

Nedalo se to popsat, nic podobného jsem nikdy necítila... Nešlo vnímat co se kolem mě dělo, bylo to jako ze špatného snu. Jako noční můra. Vyjekla jsem tou nesnesitelnou bolestí a potom jsem ucítila něčí ruce. Opět ledově chladné a tudíž velice nepříjemné, ale poznala jsem, že je to Damon. Část z mého já byla ráda, situace však byla natolik zmatená, že jsem si jen těžko mohla uvědomit skutečnost, že už nejsem na onom staveništi, ale někde, kde jsem to ani nepoznávala.
"Musíme zmizet..." mluvil ke mě přitlumeným hlasem Damon.

FF: Hate or Love: 9.kapitola (by LanQka)

20. října 2010 v 16:29 | Vampire Girl
9. KAPITOLA - Situace se komplikuje

V Ethanově tváři byl jen vztek, nenávist a pomsta - vražedná kombinace. Jakoby v něm už nebylo nic lidského, vlastně on a Damon nejsou až tak odlišní... "Jaktože ještě nic neřekl?" divila jsem se. Proč to musí být vždy tak složité? Když jim Damon vyzradí, kdo ve skutečnosti Jordan zabil, bude Stefan v ohrožení, včetně mě. Ale když naopak Damon nic neřekne, tak budu sice já i Stefan v bezpečí, ale on..... nechci na to ani pomyslet. Nechci pomyslet na to, že kvůli tomuto rozhodnutí ho pak zabijí.

"Musíme zmizet, dokud ještě můžeme, Eleno.." řekl po chvilce Stefan a já si jen říkala, kde bere tu odvahu.
"Ale on nic neřekl!!! Stefane...co když nic neřekne?" zoufale jsem promlouvala ke Stefanovi. "To prostě zmizíme a necháme ho tu ať si pomůže sám?!" Stefan neodpověděl a vlastně jsem ani nečekala, že odpoví...
"Nech mě prosím jednat za sebe...aspoň jedinkrát." srdceryvně jsem ho poprosila. Ale jeho nesouhlasný výraz mi dal najevo, že to ani zdaleka nepomůže..
Pak se nepřítomně podíval skrz křoví na Damona a upíry. Bylo to, jakoby se rozhodoval mezi svým bratrem a mnou...

FF: Hate or Love: 8.kapitola (by LanQka)

3. října 2010 v 13:06 | Vampire Girl
8. KAPITOLA - Past v podobě Katherine

Najednou jsem se zamyslela a všechno jakoby mi dávalo smysl. Toho upíra zezačátku, kterého nakonec Damon zabil, pravděpodobně taky poslala Katherine. A když nás o ní nestačil informovat, poslala dalšího, byla si jistá tím, že se o ní skrz toho upíra dozvíme. Měla to předem promyšlené. Ale proč by to celé dělala? Podle toho, co zatím o Katherine vím, bych mnohem spíš usuzovala, že příjde ona sama...

"Co budeme dělat?" řekla jsem po chvíli, abych uvolnila to zvláštní napětí.
"Přestěhujeme se" navrhl s úsměvem Damon. Zato Stefan se jen otočil směrem ke mě a pobídl mě, abychom nejdřív uklidili kuchyň, než někdo tu spoušť uvidí.
"To je skvělý nápad, já si mezitím něco vyřídím..." řekl zničeho nic Damon a už se pomalu chystal k odchodu.
"Nemůžeš jít za ní sam!!!" odporoval mu Stefan. Damon obrátil oči v sloup a začal pomalu chápat, bohužel v jiném směru. "Ach, je mi to jasné... Chceš ji taky vidět, že?...."
"Je nebezpečné jít za ní sám, Damone!!! Nevíme čeho všeho je schopná..." zvýšil Stefan hlas.
"Právě se nás všechny snažila zabít, pochop to už konečně...." přidala jsem se.
"Pokud to vám dvěma nedošlo, toto je nejspíš jediná možnost jak JI zase můžu vidět...a nedovolím, aby mě někdo z vás zastavil!" zdůraznil a pomalu odcházel. Najednou byl už pryč a já se hned obrátila na Stefana, abychom ho zastavili, ale on nic. Jakoby mu bylo jedno, že se jeho bratr pouští do další riskantní věci a navíc pouze z rozmaru.

FF: Hate or Love: 7.kapitola (by LanQka)

25. září 2010 v 14:46 | Vampire Girl
7. KAPITOLA - Katherine je zpátky

Otočila jsem se směrem ke dveřím a pomalu kráčela až k nim. Pomalu jsem začínala rozpoznávat Stefanovi obrysy a hned na to jsem uslyšela i jeho hlas, který volal mé jméno. I bych se ozvala, ale slova, jakoby mi uvázla v hrdle. Stefanovi obrysy se mi rýsovaly přímo před očima a já se bála každého jeho pohledu. Za každým jeho pohledem bych si všechno vyčítala, znovu a znovu.

"Eleno" vynořil se najednou ze tmy. "Měl jsem o tebe starost, kde jsi byla?"
Jistě, mohla bych říct, že jsem si byla pro něco v kuchyni a přitom se třeba zmínit, že jsem se líbala s jeho "úhlavním" nepřítelem v podobě jeho bratra Damona? Ne, nedokázala bych to říct. Ne po tom všem, co se stalo... Navíc, kdybych mu řekla pravdu, tak by Damona jistě zabil - nejspíš by ani nezaváhal.

"Byla jsem si jen pro něco v kuchyni, asi jsem se tam zapomněla..." řekla jsem. Cítila jsem hořkost ve svých slovech, pač jsem věděla, že to nebyla úplně pravda. Stefan mi to uvěřil se vším všudy a poté se zatvářil pochmurněji než obvykle. "Já vím, jsi naštvaná, kvůly tomu rozhovoru o Damonovi..." začal se omlouvat. "Měla jsi pravdu, možná bychom mu měly dát ještě šanci." řekl a s úměvem mě chytil za ruku. V takových chvílích si říkáte, proč se to muselo stát zrovna vám... 

Chvíli jsem si připadala jako Katherine, jako manipulační mrcha, která si "hraje" se dvěma bratry a postupně se je snaží dohnat k tomu, aby se navzájem nenáviděli. Tak jo, to bych nejspíš měla. Bod č.1 - vyspat se se Stefanem (splněno), bod č.2 - políbit Damona (splněno), bod č.3 - nenávist mezi bratry (???). Jen otázka času, pomyslela jsem si. Když jsem si opět uvědomila, kde vlastně jsem. Bylo něco málo po půlnoci. Opět jsem ucítila Stefanovi doteky, ale bylo to jiné...jiné než být s Damonem. Zvláštní bylo, že, když jsem byla se Stefanem, myslela jsem na Damona a když jsem byla s Damonem, tak se má mysl zaměřila na Stefana. Ucítila jsem, jak mě Stefan ještě chytil za ruku a potom jsem usnula....

FF: Hate or Love: 6.kapitola (by LanQka)

15. září 2010 v 20:42 | Vampire Girl
6. KAPITOLA - Vyznání

"Někdy nemám ani to...." řekl a já hned uplně zrudla. Vzdorovitě jsem se otočila a hned na to ucítila příjemný větřík, který kolem mě náhle proplul a rozvýřil vlasy - Damon na pár sekund zmizel. Když jsem se otočila podruhé, stál přímo předemnou i s černou košilí, kterou si právě oblékal.

"Je to lepší?" usmál se na mě. Šla jsem těsně k němu a natáhla ruce, abych mu mohla upravit límeček. On se jen svorně naklonil, aby mi to usnadnil.
"Teď je to perfektní" podotkla jsem a prohlížela si, jak skvěle jsem to upravila. I on vypadal spokojeně. Napadlo mě, že by teď možná byla ta pravá chvíle poděkovat mu, za záchranu před před tím upírem, když na to minule nebyla správná doba. Ale Damon není zrovna ten typ člověka upíra, kterému jste zvyklí to říkat, takže to nebude až tak snadné. Dlužila jsem mu to a navíc, když kvůly mě tak riskoval? Byla bych naprosto sobecká, kdybych to nechala jen tak. Snažila jsem se dodát si odvahu.

FF: Hate or Love: 5.kapitola (by LanQka)

27. srpna 2010 v 0:07 | Vampire Girl
5. KAPITOLA - Druhá šance

Cítila jsem se bezmocná jako kámen, bez možnosti pohybu, bez schopnosti promluvit a nechopnosti racionálně uvažovat. Damonova slova mnou projela jako silný proud. Jeho slova mě zaskočila, ale probudila ve mě i jistou zvědavost. Cítila jsem, že poprvé za celou dobu, je opravdu upřímný. O to víc jsem vnímala zvuky a cítila mnohem intenzivěji Stefanovi doteky na svém těle. Minuty a vteřiny ubíhaly nemilosrdnou rychlostí a já si ani neuvědomila, že mě ted právě objímá. V tom mě jeho hlas probudil z tranzu...

"Snad si mu na to neskočila" uchechtl se náhle Stefan, kterému jsem ještě uplně neodpustila to, že mi spoustu věcí zatajil. Nechápavě jsem se na něj otočila - ještě pořád zmatená z toho co se stalo.
"Je to jasné Eleno, chce nás rozdělit! Jen si s tebou hloupě zahrává!" přesvědčoval Stefan.
"Damon?" snažila jsem si uvědomit situaci. Stefan přikývl a dal mi najevo, abych se mu začala vyhýbat.
"Pokud možno, měla by jsi se od něj teď držet dál..." usoudil a opět mě pevně objal, ale ještě než to stačil udělat, odstrčila jsem ho a on mi hned nechápavě pohlédl do očí...
"Vím Stefane, že udělá cokoliv, aby ti ublížil, ale zároveň si myslím, že je na čase, abychom mu začali konečně věřit." Bylo to poprvé kdy jsem Damona před Stefanem hájila. Cítila jsem, že to, co před chvílí Damon řekl bylo opravdové. Třeba není tak zlý, na jakého si hraje. Pod tvrdou slubkou cynizmu a nepřiměřeného chování může být i sladké jádro, dobromyslnost a slušnost zachovat se v určitých situacích správně...

FF: Hate or Love: 4.kapitola (by LanQka)

14. srpna 2010 v 20:15 | Vampire Girl
4. KAPITOLA - Návrat

Uběhlo pár dní a Stefan samozřejmě nic nového, co by nás posunulo dál, nezjistil. Pomalu mě začaly napadat myšlenky, že už Damona nikdy neuvidím. Byl tady po něm takový neobvyklý klid, až mi to nahánělo hrůzu. Chyběly mi ty jeho narážky a mnohdy ani nevtipné poznámky. Dokonce mi chyběla i jeho asertivní a naprosto cynická povaha, která neznala mezí. Damon byl součástí Stefanova života a tím pádem i součástí mého. Možná to tak mělo být...pomyslela jsem si a snažila se na něj přestat myslet. Najednou jsem uslyšela něčí hlas.

"Eleno??" volal na mě. "Jsi tu??"
Se zaujetím jsem vstala pomalu z postele. Že by to byl Damon? Napadlo mě...
O něco později jsem uslyšela kroky, které se v pravidelném rytmu stále zvyšovali a zrychlovali, jakoby někdo běžel přímo ke mě. Asi dva metry předemnou se rozletěly dveře.
Vstoupil Stefan. No, nedá se říct že vstoupil, spíš vtrhnul rovnou do mého pokoje. Takové zvyky měl Damon, pomyslela jsem si - od teď jsem si zakázala na něj myslet...

FF: Hate or Love: 3.kapitola (by LanQka)

7. srpna 2010 v 21:39 | Vampire Girl
3. kapitola - Nebezpečí

Sama jsem netušila co to vlastně dělám a hlavně, proč to dělám. Myšlenky se ve mě neustále shromažďovali a míchaly se dohromady s mými city...Seděly jsme tu na gauči v poloosvětlené místnosti a snažili se o něco, co bylo ještě zvláštnější...Říkala jsem si: My se tu vážně snažíme Damonovi pomoct?
V tom mě Bonnie pevně stiskla ruku, vyjekla bych bolestí, ale nechtělo se mi celou tuto "věc" opakovat. Navíc, Bonnie se byla jistá v tom co dělá a toho jsem se držela, ale nikdy mě nepřestala udivovat. Najednou se prudce zvedla, vypadala hodně zmateně nebo dokonce i vystrašeně. "Bonnie!" zavolala sem na ní. "Co jsi viděla?! Byla nejspíš hodně vyděšená, protože na nic z toho co jsem řekla vůbec nereagovala. Ona mě vážně nepřestane udivovat... "Bonnie, toto už vážně není vtipné..." Celá tato sitace byla dost matoucí, nevěděla jsem co si o tom všem mám myslet. Že by to bylo celé nějaký hloupý vtip?

FF: Hate or Love: 2.kapitola (by LanQka)

31. července 2010 v 20:48 | Vampire Girl
2. kapitola - Záhadné zmizení

Milý deníčku, moje city si semnou zahrávají a Stefan se ještě ke všemu v poslední době chová hodně divně. Myslím, že to má souvislost s tím, co se stalo včera...nechtěl se o tom bavit. A Damona sem od té doby neviděla...mám takový zvláštní pocit...

Zamyšleně klepu tužkou na poslední popsané řádky svého deníku. "Je snad možné, že se stalo opravdu něco vážného? Něco, co donutilo Stefana mít obavy? Usoudila jsem, že s ním prostě musím promluvit. Odhodlaně jsem vstala a míjela kuchyň, když jsem uslyšela něčí hlas. V mžiku jsem rozpoznala hlas Bonnie. Se Stefanem se o něčem dohadovali, což mi bylo ihned jasné. A podle toho jak se Bonnie chovala to nebylo jen tak něco...
"Měl by jsi to Eleně říct, měla by to vědět!" naléhala Bonnie.
"Nemůžu".

FF: Hate or Love: 1.kapitola (by LanQka)

28. července 2010 v 11:01 | Vampire Girl
1. kapitola - Obavy

Milý deníčku, někdy bych si přála aby šly city vypnout. Víš jak to myslím - Bolest, láska... To všechno by zmizelo. Třeba teď se cítím jako hlupák. Miluju Stefana, ale přitom mě něco táhne k jeho bratrovi. On má ... Nedokážu to jen tak napsat, víš? Jsem teď v jejich domě. Stefan šel lovit, jak Damon říká "nachytat veverky" a já jsem tu teď s Damonem sama. Mám strach... Ne z něj, ale ze sebe.

"Eleno, dáš si něco k pití?" ozve se Damon z kuchyně a hned na to...
"Kuku, kuku..." rozevřou se velké kukačkové hodiny za mými zády a mě leknutím vypadne propiska z ruky. Pro moje oči se to semele hrozně rychle, ale zčistajasna přede mnou klečí Damon a podává mi jí zpátky. Mám v úmyslu mu poděkovat, ale v jeho modrém pohledu se ztratím.
"Tak co to bude? Drink, nebo snad čaj?"
Chvilku na něj beze slova koukám, hodiny už dávno dobily. Tohle je přesně ta situace o které jsem psala...
"Jo a hodilo by se třeba: 'Díky.'" prohodí po chvilce a zvedne se ze země.
"Ehm, jasně." vykoktám a zavřu deník.
"Co to je?"
"Nic pro tebe."
 
 

Reklama

Copyright © 2009-2011 | Vampire-Diaries-Serial.blog.cz